/Files/images/image (34).jpg Історія закладу освіти

Від рідного дому до шкільного порогу стелиться мальвами та чорнобривцями перша маленька стежинка у великий світ.

Школа… Мудра і світла, добра і справедлива, як Мати. Скільки учнів благословила вона у світи. Щоразу, вертаючись з далеких доріг додому, поспішають випускники вклонитися своїй школі, адже люблять її, як неньку, як своє рідне село.

В українських піснях та легендах оспівано красу рідного краю, полтавських сіл, які від ранньої весни і до глибокої осені потопають в густій зелені садків, гаїв, озвучених чудовими мелодіями солов’їв. Таким і є село Устимівка Семенівського району Полтавської області. Розташована Устимівка обабіч Ромоданівського шляху, який веде з Семенівки на Кременчук. В Акті 1691 року вказується, що член власівської сотні Устим Сахненко купив у свого тестя градизького сотника Якова Скоробагатька хутір із селянами і землями на Кагамлику за 40 талярів. Новий господар став йменувати це поселення Устимівкою.

В 1863 році в селі була побудована церква,при якій відкрите земське училище. Навчалось там 43 учні. Першу школу в селі було відкрито у 1891 році. Вона містилась в селянській хаті і була розрахована на 20 учнів. Першим учителем був Гурков. В 1910 році училище було реорганізовано в чотирьох класну школу. В 1928 році було добудовано ще три класні кімнати і початкова школа була реорганізована в семирічну школу.

В школі навчались діти селян, козаків, міщан і бідних людей. Проводились додаткові навчання з садівництва, городництва, вчили ремеслам по обробці деревини та інші.

У 1977 р. з ініціативи голови колгоспу ім. Шевченка Скляренка О. С. була зведена нова будівля школи.

Урочисте відкриття сучасної школи 1 вересня 1977 року стало видатною подією для всіх жителів с. Устимівка.

Збудовано їдальню, спортивну залу, бібліотеку, а у приміщенні старої школи було обладнано майстерню, кабінет домоводства, оформлено світлицю народознавства.

Двоповерхова будівля нової школи є окрасою села Устимівка. Низки вікон, а за ними сонячні і затишні класні кімнати та кабінети. Однією із ключових фігур, що веде дитину до прекрасної країни знань, безперечно є вчитель. Він – і порадник, і педагог, і товариш, і надійний, незрадливий, і помічник у будь -якій справі.

Керівниками школи у різні часи були:

1. Мокрий Олексій Семенович;

2. Кисіленко Ілля Степанович;

3. Бевз Ніна Федотівна;

4.Усенко Микола Іванович;

5.Солод Микола Іванович;

6.Пугач Микола Іванович;

7.Коваленко Василь Степанович;

8.Худько Олег Васильович;

9.Павленко Олександр Григорович;

З 1998 року школу очолює мудрий керівник Тригуб Світлана Леонідівна, яка щоденно наполегливою працею плекає дитячі душі,спільно з педагогічним колективом створюють в школі атмосферу добра і краси,роблять життя вихованців цікавим,насиченим, змістовним.

В сучасній школі працює 17 педагогів, що складають чудовій, здружений досвідчений колектив Устимівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів. Середній вік педагогічних працівників складає 35 років. За професійний обов’язок вважає педколектив дати міцні знання, розвинути їх у активних формах життя, підтримати, не дати загубитися здібним і творчим, сформувати світогляд підростаючого покоління, навчити життєвих премудростей, наблизити до джерел духовності.

Кiлькiсть переглядiв: 476

Коментарi